"ZUNIFIKOWANA PIŁKA NOŻNA - TO KOCHAM !!!

SZKOLENIE KANDYDATÓW NA TRENERÓW ZUNIFIKOWANEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH, W RAMACH PROGRAMU „ZUNIFIKOWANA PIŁKA NOŻNA – TO KOCHAM  !” ODBYŁO SIĘ 12 WRZEŚNIA 2014 ROKU NA TERENIE STADIONU ŚLĄSKIEGO W CHORZOWIE. DWÓJKA NASZYCH TRENERÓW W OSOBACH ADRIANA BUZGI   I MARIUSZA PIOTROWSKIEGO  UCZESTNICZYŁA W ZAJĘCIACH TEORETYCZNYCH I PRAKTYCZNYCH.

SZKOLENIE PROWADZILI ZBIGNIEW TYC I ROBERT GRAF.

ZBIGNIEW TYC – jest wykładowcą Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie dba o  kształcenie przyszłych kadr trenerskich. Posiada uprawnienia UEFA A oraz trenera I klasy. Był wykładowcą na wielu kursach trenerskich oraz instruktorskich organizowanych m.in. przez Polski Związek Piłki Nożnej. Ostatnio specjalizuje się przede wszystkim        w zakresie kontroli fizjologicznej i trenerskiej procesu treningu sportowego współpracując z wieloma klubami młodzieżowymi i seniorskimi. Członek komisji koordynującej działania piłki nożnej w Olimpiadach Specjalnych Polska.

ROBERT GRAF – trener piłki nożnej. Pracował m.in. w klubie WKS Śląsk Wrocław oraz w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej. W latach 2010 - 2013 był pracownikiem Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie koordynował projekty związane       z inicjatywami Grassroots (powszechną piłką nożną). Do jego obowiązków należały m.in. kontakty z UEFA oraz FIFA       a także organizacja kursów wyrównawczych UEFA B, przeznaczonych dla trenerów młodzieżowych, organizowanych przy współpracy z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej. Aktywnie współpracuje z Olimpiadami Specjalnymi, gdzie koordynuje projekt „Zunifikowana Piłka Nożna - to kocham!”, realizowany przy wsparciu FIFA Football For Hope Programme Support oraz PFRON.